Səfir Rəhman Mustafayev İtkin Düşmüş Şəxslər üzrə Beynəlxalq Komissiyanın Baş direktoru ilə görüşmüşdür
4 sentaybr 2023-cü il tarixində Səfir Rəhman Mustafayev İtkin Düşmüş Şəxslər üzrə Beynəlxalq Komissiyanın (ICMP) Baş direktoru Katrin Bomberger və Siyasət və Əməkdaşlıq üzrə Direktor Andreas Kleiser ilə görüşmüşdür. ICMP-nin Azərbaycanda itkin düşmüş və itkin düşmüş şəxslərlə bağlı qiymətləndirmə hesabatı üzərində aparılan iş barədə fikir mübadiləsi aparılmışdır. ICMP rəhbərliyi bu mühüm humanitar problemin həllində Azərbaycana bundan sonra da dəstək verməyə hazır olduğunu qeyd etmişdir.

Ambassador Rahman Mustafayev met with the Director-General of The International Commission on Missing Persons (ICMP)
On September 4, 2023, Ambassador Rahman Mustafayev met with the Director of the International Commission on Missing Persons (ICMP) Kathryne Bomberger and Director for Policy and Cooperation Andreas Kleiser. The parties exchanged views on the ICMP's ongoing work on the Assessment report on the missing persons in Azerbaijan. The ICMP has stated that it is ready to continue to support Azerbaijan in solving this important humanitarian problem.