20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş rəsm müsabiqəsi
20 Yanvar faciəsinin 32-ci ildönümü ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Niderland Krallığındakı səfirliyi 5-18 yaşlı məktəb şagirdləri arasında “20 Yanvar- uşaqların gözü ilə” rəsm müsabiqəsi elan edir.
Rəsm müsabiqəsində iştirak etmək istəyənlər əl işlərini, rəsmə holland və ya ingilis dilində 2-3 cümlə ilə öz şərhlərini əlavə etməklə, 18 yanvar 2022-ci il tarixinədək səfirliyin info@azembassy.nl elektron ünvanına və ya
Ambassade van Azerbeidzjan
Andries Bickerweg 6,
2517JP Den Haag, the Netherlands
poçt ünvanına göndərə bilərlər.
Müsabiqədə Niderland Krallığında və xaricdə yaşayan uşaqlar iştirak edə bilərlər.
Bütün rəsmlər səfirliyin tvitter və feysbuk səhifələrində yerləşdiriləcəkdir. Müsabiqə qalibləri səfirlik tərəfindən mükafatlandırılacaqdır.

Children's art competition dedicated to the 20th of January Tragedy
On the occasion of the 32nd Anniversary of the 20th of January Tragedy, the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Kingdom of the Netherlands announces a children's art competition "20th of January - through the eyes of children" among the school children aged 5-18.
The candidates for the competition must send their works to the Embassy either to the e-mail address: info@azembassy.nl or to the postal address:
Ambassade van Azerbeidzjan
Andries Bickerweg 6,
2517JP Den Haag, the Netherlands
by January 18, 2022, with their 2-3 sentences length comments to their works in Dutch or English.
The competition is open to children living in the Kingdom of the Netherlands and abroad.
All pictures will be posted on the Embassy's Twitter and Facebook pages. The winners will be awarded by the Embassy.