Mətbuat şərhi 09 may 2017
İkinci Dünya müharibəsində faşizm üzərində Qələbənin 72-ci ildönümü münasibətilə mayın 9-da Bakıda təntənəli mərasim keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.
Respublika Veteranlar Təşkilatının sədri, ehtiyatda olan general-mayor Dadaş Rzayev dövlətimizin başçısı İlham Əliyevi qarşıladı.
Müharibə veteranları ilə görüşən Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva onları Qələbə Günü münasibətilə təbrik etdilər.
Azərbaycan Prezidenti və birinci xanım iki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı Həzi Aslanovun ailə üzvləri ilə görüşdülər, onları Qələbə bayramı münasibətilə təbrik etdilər.
Prezident, Ali Baş Komandan İlham Əliyev iki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı, tank qoşunları general-mayoru Həzi Aslanovun abidəsi önünə əklil qoydu.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Ali Baş Komandanın qarşısından keçdi.
Dövlətimizin başçısı və birinci xanım İkinci Dünya müharibəsi veteranları ilə xatirə şəkli çəkdirdilər.
Mərasimdə Baş nazir Artur Rasi-zadə, Milli Məclisin sədri Oqtay Əsədov, Prezident Administrasiyasının rəhbəri Ramiz Mehdiyev və digər rəsmi şəxslər iştirak edirdilər.

Press release 09 May 2017
A solemn ceremony has been held in Baku to mark the 72nd anniversary of victory over fascism in World War Two.
President and Commander-in-Chief of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and first lady Mehriban Aliyeva attended the ceremony.
Chairman of the Republican Council of Veterans, Major General in reserve Dadash Rzayev greeted the head of state.
President Ilham Aliyev and first lady Mehriban Aliyeva met with war veterans and congratulated them on Victory Day.
The Azerbaijani President and the first lady met with family members of twice Hero of the Soviet Union Hazi Aslanov, and congratulated them on Victory Day.
Then President and Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev laid a wreath at the statue of Major General of Tank Troops, twice Hero of the Soviet Union Hazi Aslanov.
A guard of honor passed in front of the Commander-in-Chief under the accompaniment of a military march.
The head of state and the first lady posed for photographs together with veterans of World War Two.
The ceremony was also attended by Prime Minister Artur Rasizade, Parliament Speaker Ogtay Asadov, Head of the Presidential Administration Ramiz Mehdiyev and other officials.