Mətbuat şərhi 07 aprel 2020
Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərində keçirilmiş qanunsuz "seçkilər"in tanınmaması haqqında Qoşulmama Hərəkatı tərəfindən kommünike qəbul edilmişdir
Qoşulmama Hərəkatına üzv dövlətlər 4 aprel 2020-ci il tarixində kommünike qəbul edərək, Azərbaycanın işğal edilmiş ərzilərində 31 mart 2020-ci il tarixində keçirilmiş "prezident və parlament seçkiləri"ni tanımadıqlarını bəyan etmişlər. Kommünikedə Azərbaycan Respublikasının ərazilərinin işğalı nəticəsində yaranmış vəziyyətin qanuniləşdirilməməsi ilə bağlı Qoşulmama Hərəkatı dövlətlərinin öhdəliyi təsbit edilmişdir.

Press release 07 April 2020
Non-Aligned Movement adopted communique on the so-called ''elections"' held in the occupied territories of the Republic of Azerbaijan
The Non-Alined Movement (NAM) states have adopted a communique on 04 April 202 where the NAM states do not recognize the so-called ''presidential and parliamentary elections'' held in the occupied Nagorno-Karabakh region of the Republic of Azerbaijan on 31 March 2020 and consider them as illegitimate. the Communique underlines the inadmissibility of the acquisition of territory by force and reaffirms that no state shall recognize as lawful the situation resulting from the occupation of the territories of the Republic of Azerbaijan