Mətbuat şərhi 03 avqust 2021
“Xüsusi karantin rejiminin müddətinin uzadılması və bəzi məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı tədbirlər barədə” Qərarda dəyişiklik edildi
https://nk.gov.az/az/document/5502/
9 ölkə (2021-ci il 10 iyun tarixindən – Rusiya Federasiyası, Türkiyə Respublikası və 2021-ci il 21 iyun tarixindən - Amerika Birləşmiş Ştatları, Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığı, Macarıstan Respublikası, İsrail Dövləti, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Bəhreyn Krallığı, Qətər Krallığı) vətəndaşlarının və həmin ölkələrdə daimi yaşayan digər ölkə vətəndaşlarına, habelə vətəndaşlığı olmayan şəxslərin (COVID-19 pasportu və 72 saat ərzində verilmiş COVID-19-a dair PCR testinin neqativ nəticəsini təsdiq edən sənəd əsasında) hava nəqliyyatı vastəsilə Azərbaycan Respublikasına giriş-çıxışına icazə verilir.

Press release 03 August 2021
“Measures to extend the special quarantine regime and remove several restrictions” The Resolution has been amended
https://nk.gov.az/az/document/5502/
Citizens of 9 countries (from June 10, 2021 - the Russian Federation, the Republic of Turkey; and from June 21, 2021 - the United States, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the Republic of Hungary, the State of Israel, the United Arab Emirates, the Kingdom of Bahrain, the Kingdom of Qatar), and citizens of other countries permanently residing in mentioned countries, as well as stateless persons (on the basis of COVID-19 passport and a document confirming the negative result of PCR test on COVID-19 issued within 72 hours prior to flight) are allowed to enter and exit the Republic of Azerbaijan by air.