Mətbuat şərhi 17 noyabr 2021
Noyabrın 16-da dövlət sərhədində Ermənistanın təxribatları nəticəsində baş verən döyüş əməliyyatları zamanı Azərbaycan Ordusunun aşağıda adları göstərilən hərbi qulluqçuları şəhid olub:
- leytenant Niftəliyev Ümüd Oruc oğlu;
- gizir Cabbarov Orxan Hətəm oğlu;
- müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçusu kiçik çavuş Əliyev Natiq Yusif oğlu;
- əsgər Ağayev Elçin Mərifət oğlu;
- əsgər Əlizadə Elmin Samir oğlu;
- əsgər Əliyev Elçin Ramil oğlu;
- əsgər Xəlilov Murad Qalib oğlu.
Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi şəhid olan hərbi qulluqçularımızın yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir və səbr diləyir.
Döyüşlərdə 10 nəfər hərbi qulluqçumuz yaralanıb.
Noyabrın 16-sı axşam saatlarından etibarən Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədində vəziyyət sabitləşib.
Ermənistanın dövlət sərhədində törətdiyi təxribat və hərbi avantüra tam iflasa uğrayıb.
Əməliyyat şəraiti bölmələrimizin nəzarəti altındadır.
Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri ölkəmizin suveren ərazilərində xidmətini davam etdirir.
Ermənistanın təxribatı nəticəsində yaranmış gərginliyə və qarşıdurmaya görə məsuliyyət tam şəkildə Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin üzərinə düşür.

The servicemen of the Azerbaijan Army became Shehids (Martyrs) during the battles
On November 16, the following servicemen of the Azerbaijan Army became Shehids (Martyrs) during the combat operations that occurred on the state border as a result of Armenian provocations:
- Lieutenant Niftaliyev Umud Oruj
- Warrant Officer Jabbarov Orkhan Hatam
- Long-term active military serviceman junior sergeant Aliyev Natig Yusif
- Soldier Aghayev Elchin Marifat
- Soldier Alizade Elmin Samir
- Soldier Aliyev Elchin Ramil
- Soldier Khalilov Murad Galib
The leadership of the Ministry of Defense expresses its deepest condolences to the relatives of the Shehids (Martyrs) and wishes them patience.
May Allah rest the souls of all our Shehids!
10 servicemen of the Azerbaijan Army were wounded in the battles.
The situation on the Azerbaijani-Armenian state border has stabilized since the evening of November 16.
The provocation and military adventurism committed by Armenia on the state border completely failed.
The Azerbaijan Army Units control the operational situation.
The Armed Forces of the Republic of Azerbaijan continue to serve in the sovereign territories of our country.
The military-political leadership of Armenia bears the entire responsibility for the tension and confrontation that arose as a result of Armenia's provocation.