Amsterdamda "Cəngi" etno-caz qrupun iştirakı ilə Zəfər gününə həsr edilmiş konsert baş tutub
11 noyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Niderland Krallığındakı səfirliyinin və Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə Niderland Krallığının Amsterdam şəhərində “Cəngi” etno-caz qrupunun iştirakı ilə 8 Noyabr - Zəfər Gününə həsr edilmiş konsert təşkil olunmuşdur.
Konsertdə Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondunun nümayəndələri, xarici ölkələrin Niderland Krallığında akkreditə olunmuş səfirləri və diplomatik korpusun nümayəndələri, Azərbaycan və Türk icmalarının üzvləri, həmçinin yerli qonaqlar və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak etmişdir.
Amsterdamın Muzey meydanında yerləşən, tarixi və nüfuzlu məkan olan Concertgebouw-da (“Konsert Məkanı”) keçirilən konsert tamaşaçılar tərəfindən böyük maraq və alqışlarla qarşılanmışdır.

On November 11, 2024, a concert dedicated to Victory Day was held in Amsterdam, Netherlands. Organized by the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Kingdom of the Netherlands and the Fund for Support to Azerbaijani Diaspora, the concert showcased the talents of the "Cəngi" ethno-jazz group.
The event was attended by the delegation from the Fund for Support to Azerbaijani Diaspora, ambassadors and representatives of the diplomatic corps accredited in the Netherlands, as well as members of the Azerbaijani and Turkish communities, local guests and and other local guests and representatives of the local public.
Held at Amsterdam's historic Concertgebouw in Museum Square—a prestigious venue known for its exceptional acoustics—the concert received enthusiastic applause and resonated strongly with the audience.