Mətbuat şərhi 21 may 2025
21 may tarixində Haaqa şəhər Meriyasının binasında “Azərbaycan Xalçalarının Möhtəşəmliyi: Sənət Vasitəsilə Öyrənmək” adlı sərginin açılış mərasimi keçirilmişdir.
21 may tarixində Haaqa şəhərinin ən görkəmli məkanlarından olan Haaqa şəhər Meriyasının binasındakı “The Atrium City Hall”da “Azərbaycan Xalçalarının Möhtəşəmliyi: Sənət Vasitəsilə Öyrənmək” adlı sərginin açılış mərasimi keçirilmişdir. Səfirliyimizin "Azərxalça" ASC ilə birgə təşkil etdiyi sərginin açılış mərasiminə Haaqa şəhərinin rəhbərliyi, Niderlandın müxtəlif dövlət qurumları, ölkədə akkreditə olunmuş diplomatik korpusun və beynəlxalq təşkilatların, mədəniyyət, incəsənət, elmi-akademik, işgüzar dairələrin nümayəndələri, Azərbaycan icmasının üzvləri qatılışdır. Sərgi 20 iyun tarixinədək davam etmişdir.

On 21 May the opening ceremony of "The Splendour of Azerbaijani Carpets: Learning Through Art" exhibition was held in The Hague City Hall
On 21 May the opening ceremony of "The Splendour of Azerbaijani Carpets: Learning Through Art" exhibition was held in The Atrium - The Hague City Hall, one of most prominent landmarks of the city. The event co-organized by our Embassy and “Azerkhalcha” OJSC, was attended by the authorities of The Hague city, representatives of Dutch state institutions, the diplomatic corps and international organizations, as well as cultural, academic, business circles, and also members of the Azerbaijani community. The exhibition lasted until June 20.